wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Ogród2 » Ściółkowanie i zazielenianie

Ściółkowanie i zazielenianie

Ściółkowanie i zazielenianie

Mata Cocos Slope TM

Ściółkowanie, zazielenianie i ochrona przed erozją

Mata Cocos Slope TM


Mata Cocos Slope to biodegradowalna mata kokosowa wytwarzana z dokładnie wyselekcjonowanego surowca naturalnego o bardzo małym zasoleniu. Mata przeznaczona jest do ściółkowania gleby oraz do zazieleniania terenów nieurodzajnych i zniszczonych.

Mata Cocos Slope doskonale sprawdza się jako podłoże lub domieszka do podłoży ogrodniczych. Dzięki swej strukturze działa także antyerozyjnie a wytwarzany przez nią mikroklimat wspomaga wzrost roślin.
 

alt alt


Ściółkowanie

Ściółkowanie ogranicza rozwój chwastów, zmniejsza parowanie wody i chroni przed wahaniami temperatury. Rozkładająca się z biegiem czasu ściółka użyźnia glebę.
Ściółkowane rośliny rosną szybciej i są zdrowsze. W uprawach owoców ściółkowanie zabezpiecza plony przed kontaktem z wilgotną ziemią i chroni przed szkodnikami, pleśnią i zanieczyszczeniem.

Odpowiednia grubość maty Cocos Slope nie pozwala na zagnieżdżanie się ślimaków i gryzoni.

Zazielenianie

Mata Cocos Slope jest niezbędna przy zazielenianiu terenów nieurodzajnych - skalistych, pobudowlanych czy zdegradowanych. Po nawiezieniu na nią humusu stanowi bazę dla trawników, kwietników i gruntów hodowlanych.

Dzięki swej strukturze mata utrzymuje nawieziony na nią humus oraz działa antyerozyjnie - chroni przed wypłukiwaniem i wywiewaniem gruntu oraz wysianych nasion.

Bardzo dobre zdolności kapilarne ułatwiają nawadnianie i nawożenie roślin. Utworzony korzystny mikroklimat sprzyja rozwojowi organizmów glebowych oraz wspomaga rozwój systemów korzeniowych roślin. Rozkładająca się z biegiem czasu ściółka dodatkowo użyźnia glebę.

Mata Cocos Slope jest uniwersalną matą kokosową przeznaczoną do ściółkowania i zazieleniania. W pełnej ofercie znajdują się maty z włókien kokosowych, ze słomy i juty, faszyny z drewna i kokosu, maty i płyty trzcinowe. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Free SSL Certificate

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl