wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Dom2 » Nawadnianie roślin

Nawadnianie roślin

Nawadnianie roślin

Mata Aqua SorbTM

 

Stałe nawadnianie roślin, magazynowanie wody

 

Mata Aqua Sorb TM - Stałe nawadnianie roślin


Dzięki swej specjalnej strukturze mata Aqua Sorb posiada zdolność magazynowania oraz kapilarnego transportu wody. Umożliwia bardzo efektywne nawadnianie roślin doniczkowych jak również pozwala na zautomatyzowanie ich podlewania.

Niezastąpiona w szklarniach, kwiaciarniach i przy wszelkich ekspozycjach kwiatów oraz roślin doniczkowych. W domu i mieszkaniu nie pozwoli wyschnąć kwiatom pod nieobecność właściciela, tworząc system nawadniania doniczek np. w czasie urlopu. Przydatna jest także w szklarniach domowych i domowych ogródkach.

Zaprojektowana do stałego kontaktu z wodą jest całkowicie odporna na grzyby, pleśnie i procesy gnilne. Nie ulega psuciu się i nie wydziela przykrych zapachów.


Nawadnianie kapilarne roślin, transport wody

Gdy jedna część maty zostanie zanurzona w zbiorniku z wodą, dzięki swym zdolnościom kapilarnego transportu wody cała mata pozostanie wilgotna. Wystarczy na drugiej części maty ustawić doniczki z roślinami a będą one samodzielnie czerpać wymaganą przez siebie ilość wody

Mata Aqua Sorb TM - Stałe nawadnianie roślin alt


Wilgotna mata dodatkowo nawilża powietrze. Zapobiega przed dostarczaniem hodowanym roślinom zbyt małej ilości wody i ich wysychaniu. Z drugiej strony, pochłaniając nadmiar wody, mata chroni przed zbyt mocnym nawodnieniem i tworzeniem się pleśni i procesów gnilnych.

 

Magazynowanie wody

Mata ułożona w doniczkach z kwiatami magazynuje wodę w czasie podlewania. Rośliny odnajdują utworzone w ten sposób skupiska wilgoci i w zależności od swoich potrzeb samodzielnie pobierają zgromadzoną w nich wodę.

alt alt

Matę Aqua Sorb można dowolnie przycinać - nawet wąski pasek maty zachowuje swoje właściwości. Przy układaniu w doniczkach można pociąć matę na skrawki wielkości kilku cm2. Ułożona w doniczkach umożliwia rzadsze i efektywniejsze podlewanie roślin.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Free SSL Certificate

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl