wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Ogród2 » Ochrona przed przymrozkami

Ochrona przed przymrozkami

Ochrona przed przymrozkami

Mata Plant ProtectTM

 

Ochrona roślin przed przymrozkami, nadmiernym nasłonecznieniem i insektami

 

Mata Plant Protect TM


Plant Protect to lekka i wytrzymała mata przeznaczona do okrywania roślin i ochrony ich przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Mata chroni okryte rośliny przed przymrozkami, zbyt mocnym nasłonecznieniem, wiatrem i opadami atmosferycznymi. Utrzymuje ciepło gruntu, ogranicza parowanie i tworzy korzystny mikroklimat. Mata niezastąpiona jest także jako ochrona hodowli przed pyłami, insektami i drobnymi zwierzętami.

Dodatkowa stabilizacja przed promieniowaniem UV skutkuje długą żywotnością materiału.

Mata Plant Protect TM Mata Plant Protect TM

Chroni

Mata Plant Protect chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: przymrozkami, zbyt dużym nasłonecznieniem, wiatrem, silnymi opadami.

Działa filtrująco i nie dopuszcza pyłów i zanieczyszczeń. Tworzy barierę skutecznie chroniącą przed insektami i drobnymi szkodnikami   
       

Przyspiesza wegetacje

Mata Plant Protect ogranicza parowanie i utrzymuje wilgoć oraz ciepło gruntu. Powstaje dzięki temu korzystny mikroklimat, sprzyjający wzrostowi roślin.

Okrycie matą Plant Protect znacznie przyspiesza wegetację i umożliwia wcześniejsze wykonanie siewu i sadzenie. Przyspiesza plony i zwiększa ich jakość.
Odpowiedni proces produkcji i gramatura powodują, iż mata nie stanowi przeszkody przy podlewaniu i nawożeniu roślin. Nie ogranicza także dostępu promieni słonecznych i powietrza, niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Ponieważ zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza nie dochodzi do zaparzania gleby i pojawienia się pleśni.

Mata Plant Protect jest dodatkowo stabilizowana i odporna na promieniowanie UV.

Dzięki swej nietkanej, igłowanej strukturze mata jest odporna na rozdzieranie - doskonale nadaje się do osłaniania roślin z cierniami lub kolcami.

Mata jest także odpowiednia do ochrony młodych lub dopiero wysianych roślin - dzięki swej niewielkiej wadze będzie się podnosić wraz z ich wzrostem.
 

Okrywanie matą Plant Protect wskazane jest zwłaszcza w okresie wczesnowiosennym i późną jesienią, gdy duże różnice temperatur w dzień i w nocy szkodzą hodowanym roślinom i uprawom.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Free SSL Certificate

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl