wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Ogród2 » Ochrona przed chwastami

Ochrona przed chwastami

 Ochrona przed chwastami

Mata Weed SealTM

 

Zapobieganie przerastaniu chwastów, ściółkowanie

 

altalt

Mata Weed Seal rozłożona na ziemi blokuje dostęp promieni słonecznych do gruntu i nie dopuszcza do fotosyntezy i wzrostu chwastów.

Dzięki odpowiednio dobranej wielkości porów i unikalnemu procesowi produkcji, czarna, nietkana mata doskonale przepuszcza wodę, nawozy płynne i powietrze, umożliwiając normalny wzrost i rozwój chronionych roślin.

Mata ogranicza parowanie i wysuszanie gruntu oraz utrzymuje wilgoć i ciepło ziemi a jednocześnie nie dopuszcza do zaparzania gleby. Jest przy tym całkowicie bezpieczna dla środowiska i nie zakłóca istniejących warunków środowiskowych.
 

alt alt


 
Matę można rozkładać przed nasadzeniem roślin, wycinając w macie otwory a następnie zakopując sadzonki. Można również ochraniać już rosnące krzewy, kwiaty i uprawy, rozściełając matę wokół nich.

alt alt altMata może być układana na terenie płaskim, jak i na skarpach. Znakomicie sprawdza się chroniąc przed chwastami puste przestrzenie pod tarasami.

alt altMata ma strukturę włókniny - w procesie igłowania materiału powstają setki tysięcy porów, które umożliwiają transport powietrza i wody. Nie występuje tu - jak w przypadku tkanin czy agrotkanin - tkanie z pasm tworzywa sztucznego, między którymi mogą przerastać chwasty, rozsuwając je na boki.

tkanina przerośnięta chwastami
Fot. tkanina przerośnięta chwastami


W przypadku maty Weed Seal odpowiednie rozmiary utworzonych w procesie igłowania porów maty gwarantują przepuszczanie wody, nawozów płynnych i powietrza wymagane dla normalnego wzrostu i rozwoju chronionych roślin. Mata jest całkowicie odporna na grzyby, pleśnie i procesy gnilne. Nie psuje się, nie wydziela żadnych zapachów i nawet po wielu latach wygląda estetycznie.


Mata zabezpieczająca przed przerastaniem chwastami i separująca od gruntu jest niezbędna przy wykładaniu podłoża korą, wiórkami czy kamieniami. Mata wspomaga ściółkowanie tymi materiałami, zapobiegając mieszaniu się pokrywającej ją warstwy ściółki z gruntem. Ogranicza potrzebę uzupełniania, a jednocześnie jest przepuszczalna dla wody i powietrza. Bardzo dobrze sprawdza się m.in. dla następujących rodzajów materiałów ściółkujących:

 

  • kora (np. sosnowa, gruba, średnia, mielona)
  • zrębki drewnianie
  • igliwie
  • łuski kakaowe
  • szyszki
  • słoma
  • kamienie ozdobne
  • tłuczeń, żwir

alt alt alt

Mata Weed Seal jest niezbędna przy ściółkowaniu truskawek, dyni czy kabaczków. Oprócz ochrony przed chwastami pomaga ograniczyć porażanie dojrzałych owoców przez choroby, odgradzając je skutecznie od powierzchni gruntu. Izoluje owoce od gleby i powoduje że się nie brudzą.

alt 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Free SSL Certificate

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl